Arduino Nano Klon CH340

28.70 TL
5 adet
+

Arduino Nano, ATmega328 veya ATmega168'e dayalı küçük ve tam bir ana karttır. Arduino Duemilanove ile yaklaşık aynı özelliklere sahiptir sadece DC güç jakı yoktur.

Programlanması için ARDUINO IDE uygulamasına ihtiyaç vardır. Arduino sayfasından ücretsiz olarak indirilebilir.

Arduino Nano'ya, Mini-B USB bağlantısı ile güç verilir. Güç kaynağı otomatik olarak yüksek voltaj kaynağını seçer. Çalışma gerilimi 5V - 12V aralığındadır. Ancak önerilen çalışma geriliminin 7V 'tan fazla olması gerekmektedir. 9V'luk piller çalışma için yeterli olacaktır. Kart üzerinde halihazırda güç çıkışı olarak kullanabilecek pinler; 5V-3,3V-GND PİNLERİDİR.

Arduino Nano kartı üzerinde bulunan D0 ve D1 pinleri Rx ve Tx pinlerine tekabül ettiğinden yani haberleşme için alıcı ve verici pinler olarak kullanıldığından,karta program atarken bu pinler kullanılmaktadır. Bu yüzden çok zorunlu kalınmadıkça bu pinleri giriş çıkış olarak kullanmamaya özen gösterelim. Aksi takdirde karmaşıklık ve kararsızlık oluşabilir.

Arduino Nano kartının bu klon versiyonunda, Standart FTDI veya 16U2 chipleri yerine CH340 entegresi kullanılmıştır. Böylece maliyet düşürülmüş ancak performansta bir değişiklik olmamıştır. CH340 entegreli Arduino Nano kartımızı kullanmaya başlamak için öncelikle CH340 Entegresi için hazır olan driver'ı yüklememiz gerekecektir. İndirmek için Tıklayınız

CH340 Driver'ını yüklemek için indirdiğiniz CH341SER klasöründeki setup kurulum dosyasını çalıştırınız.