Kazancınız 9%

* ARDUİNO

Liste fiyatı: 110.00 TL
100.00 TL
Kazancınız: 10.00 TL (9%)
468 adet
+

Birçok kodlama ve programlama kitabında kodların tamamı tek seferde verilmektedir. Bu durum çoğu zaman okuru korkutmakta ve okur üzerinde bu dilin öğrenilemez olduğu kanısını oluşturmaktadır. Bu çalışmada ise önce ilgili kod açıklanmış daha sonra o kod ile ilgili uygulama verilerek, kodların daha iyi anlaşılması ve kalıcı bir öğrenmenin gerçekleşmesi amaçlanmıştır. Ayrıca Arduino programlama dilindeki tüm kodlardan ziyade en çok kullanılan ve mutlaka öğrenilmesi gereken kodlar üzerinde durulmuştur. Yeri geldikçe uygulamaların içerisinde diğer kodlara da değinilmiştir.

Uygulamalarda adım adım ilerlenerek basitten zora doğru bir yol takip edilmiştir. Her bir uygulamanın açıklama kısmı, malzeme listesi, bağlantı şeması, Arduino kodları ayrı ayrı verilmiştir. Bazı uygulamalara ise uygulama adımları da eklenmiştir. İlk 36 uygulama birinci seviye, 37-82. uygulamalar ise ikinci seviye olarak değerlendirilmiştir. Kitabın sonunda bu iki seviye için toplu malzeme listesi bulunmaktadır.

Kablosuz haberleşme teknolojilerinin kullanımı, Sonar, Şifreli kapı kilidi, Termometreli dijital saat, Datalogger, GPS modülü kullanımı, Engelden kaçan araç, Bluetooth kontrollü araç, MIT App Inventor 2 ile android arayüzü oluşturma, Proteus ile Arduino simülasyonu kitaptaki uygulamalardan bazılarıdır. Uygulamaların tamamı denenmiş olup donanımsal ve yazılımsal bir hata yapılmadığı sürece çalışmaktadır.

Kitap, Mikrodenetleyiciler dersi müfredatına uygun olup, temrinli, 1.hamur, 341 sayfa ve 16,5x24 cm boyutlarındadır.