Tilt Sensör Kartı (Eğim Sensörü)

12.70 TL
OZK000079
1 adet
+

Eğim sensörü modülü, bir eğim sensörü ve bir potansiyometre ile donatılmıştır. Herhangi bir nesneye bağlayabilirsiniz ve nesnenin eğilip eğilmeyeceğini belirler. Dijital bir çıktı döndürdüğü için basittir. SW-460D veya SW-520D eğim sensörünü kullanır. Bu eğim sensörü, Mercury tipi DEĞİL, bilyeli bir yuvarlanma türüdür.

Herhangi bir nesneye takmayı kolaylaştırmak için M3 montaj deliği ile birlikte gelir. Görsel gösterge için modüle bir güç LED'i ve bir durum LED'i eklenmiştir.

Bu modül, sensör eşik açısının altına eğildiğinde lojik DÜŞÜK, eşik açısının üzerine eğildiğinde ise YÜKSEK çıkış verecektir. Eşik açısı 45 dereceden 130 dereceye kadar değişir. Eşik açısının yanı sıra, açısal hız da eğim modülünü etkiler. Aynı zamanda titreşim sensörü olarak da kullanılabilir!

Bu modül, eğim algılama özelliği için PIC, SK40C, SK28A, SKds40A, Arduino serisi gibi dijital girişli herhangi bir mikrodenetleyici ile arayüzlenebilir. Ayrıca, modülün bir Röle modülü ile arayüzlenmesi bir eğim anahtarı oluşturur.

Ürün Özellikleri:

  • Çalışma gerilimi: 3.3 - 5VDC
  • Ball Rolling tipi eğim sensörü.
  • PIN: VCC = 5V, GND = 0V, DO = modülden dijital çıkış
  • Bu modülde AO kullanılmamaktadır.

* DO çalışmıyorsa, yerleşik potansiyometreyi merkeze getirmeniz gerekebilir.