*KPZ-01 KOMPANZASYON EĞİTİM SETİ

İLETİŞİM 505 560 66 01
[Fiyat sorunuz]
1 adet

 

            Feyza teknik Kompanzasyon Eğitim Seti, kompanzasyonla ilgili kavramların öğrenilmesi, devre elemanlarının tanınması ve uygulamalı eğitime yardımcı olması amacıyla tek modül olarak 25 KW elektriksel güce göre tasarlanmıştır. Eğitim seti, kuvvetli akım ve elektrik iç tesisat yönetmeliği şartlarına uygun olarak üretilmiştir. Ayrıca bu şartların öğrenilmesine de olanak sağlamaktadır. Set eğitim amaçlı olduğu için güvenlik önlemlerine son derece önem verilmiştir.

     Feyza teknik kompanzasyon Eğitim Seti, AC elektrik güç sistemlerinde endüstride kullanılan merkezi kompanzasyon sisteminin uygulamadaki bir modelidir. Bu eğitim sistemi tasarlanırken Teknik Öğretmenlerimizden görüş alınarak, piyasadaki kompanzasyon eğitim setlerinden farklı şekilde tasarlanmıştır. Emniyet olarak ilave koruma, kumanda – kontrol sistemi eğitim setine eklenmiştir. Sette kullanılan reaktif röle, ara birimle PC haberleşmelidir. Eğitim setimizin ölçüleri ve teknik özellikleri aşağıdaki gibidir.

A- KOMPAKT PANO

1. 120*60*35 cm 1,8 mm fırın boyalı dkp saçtan imal

2. Kaynaksız modüler sistem montaj

3. Vidalı sökülebilir hareketli kapı

4. Yükleri dengeleyen 2mm baza köşe ayakları ve sökülebilir işlevsel kapak.

5. Proje cebi.

B- KOMPANZASYON ÜNİTESİ

1. 3x6A sigorta korumalı 3 faz ölçümlü 12 kademe reaktif güç kontrol rölesi

2. 3*50 A Giriş sigortası

3. 1 Ad 3*40 A dağıtım sigortası

4. Sönümleme dirençli kompanzasyon kontaktörlü

5. Alüminyum tüp kondansatörler

Tek faz- Üç faz; 4ad 0.5kVAR 250V, 2 ad 3x1kVAR 525V, 3x1.5kVAR, 525V, 3x2.5Kvar kondansatör grupları Toplam 8 adet bulunmaktadır. Her grubun sigorta ve kontaktör elemanları da verilmektedir.

C- YÜKLER

Ayarlı endüktif, ayarlı resisif ve harmonik yük imalatımızda mevcuttur. İstenilen güce göre tarafınızla görüşülerek bilgi alış verişi yapılır. Çözüm yöntemleri ve fiyat tarafınıza en kısa sürede verilir. Eğitim setimizle aşağıdaki deneyler ve çözümler yapılabilmektedir.

DENEYLER

1- kompanzasyonla ilgili kavramların öğrenilmesi, devre elemanlarının tanınması ve uygulamalı eğitime yardımcı olması amacıyla modüler yapıda,25kw elektriksel güce göre tasarlanmıştır.

2- Eğitim seti, kuvvetli akım ve elektrik iç tesisat yönetmeliği şartlarına uygun olmalı ve bu şartların öğrenilmesine de olanak sağlamaktadır.

3- Eğitim seti üzerinde doğrudan kompanzasyon ile ilgili deneyler yapılabileceği gibi set elemanları kullanılarak elektriksel teorileri açıklayacak deneyler ve uygulamalar yapılabilmektedir.

Bazı deneyler aşağıda belirtilmektedir.

a) Elektrikte kullanılan yüklerin AC enerji sistemindeki şebekeye etkileri.

b) Güçlerin ölçümü

c) Aktif, reaktif, kapasitif enerji oranlarının izlenmesi

d) Bireysel kompanzasyon, grup kompanzasyon ve merkezi kompanzasyon

e) Kompanzasyon arızaları uygulamaları yapılabilmektedir.

DOKÜMAN

1- Bilgi ve deney föyü kitabı

2- Reaktif röle – sayaç vs. kullanım kılavuzu – garanti belgesi.

NOT : Panomuz eğitim amaçlı dizayn edildiği için malzeme ve deney eklemeye uygun donanımlıdır. Bu sebeple aşağıdaki uygulamaları ve donanımları da setinizde görmek isterseniz, teknik elemanlarımızla görüşebilir ve size özel eğitim setinizin fiyatını öğrenebilirsiniz.

• ENERJİ ANALİZÖRÜ

• MULTİMETRELER

• TRİSTÖRLÜ KOMPANZASYON UYGULAMALARI

• UZAKTAN SAYAÇ OKUMA

Teknik Şartname (KPZ-1_Kompanzasyon_Eğitim_Seti_Teknik_Şartamesi.doc, 45 Kb) [Download]